"Musíme být změnou, kterou si přejeme vidět ve světě kolem nás." M.Gandhi

                                          

 Dětské látkové plenky a svrchní kalhotky rostou na popularitě..

 

...pro jejich jednoduché používání, finanční situace rodin s dětmi i celkově více ekologicky smýšlející společnosti. Tyto moderní látkové plínky jsou velice podobné papírovým, kromě toho, že jdou kompletně vyprat a použít znovu, proto jsou daleko více ekonomické i eko-zodpovědné.

Jako nový rodič byste měl vědět to, že spotřeba plenek na jedno dítě se pohybuje od 4,000-6,000 (podle toho, kdy se naučí chodit na nočník 2.-3.rok).   Jednorázové plenky tak tvoří obrovské množství odpadu, který u nás končí na skládkách, nebo ve spalovnách. Odhaduje se, že jedno dítě vytvoří díky vysoké savosti plenek až jednu tunu odpadu.

I kdybyste použili jen jednu látkovou plenku denně, ušetříte si tím tak 730 plenek, což je při dnešní ceně plenek  jistě nemalá částka.

Pokud se plenky a  svrchní kalhotky používají rozumně (např. pereme co nejvíce plenek najednou, nevyváříme při každém použití, nepoužíváme sušičku..) jsou o 40% šetrnější než plenky papírové  pro naše životní prostředí.

 

Dětské látkové pleny AIO

Čím více plenek, tím jednodušší na používání.    

Do začátku budete potřebovat koupit přibližně 8 plenek, abyste měli možnost zjistit jak to celé funguje. Jakmile pleny nebo svrchní kalthoky  zkusíte  chvíli používat a vytvoříte si systém, který vám bude nejvíce vyhovovat, stanete se v používání plenek sebevědomější a nebudete se bát koupit  více.

Ve výsledku, během 2-3 let používání plenek ušetříme tisíce a tisíce a plínky můžeme používat i na další děti nebo je prodat, čímž se nám, narozdíl od papírové varianty, část nákladů opět vrátí.  V nabídce máme novorozenecké sady, separační role, tašky na pleny atd. 


       Další informace o plenkách najdete zde:                              O PLENKÁCH 

 

 Látkové plenky jsou ekonomické, ekologické a navíc vypadají dobře!

Základní brožura ECObabynz ke stažení:brozura ekodite 1_1.pdf (486519) ,  ecobabynz ekodite 2_2.pdf (644605)

Brožurka ECObabynz Údržba a skladování plenProč plenky provlhají a jak tomu mohu zabránit.pdf (458411)

 

#novorozenecka sada #latkove pleny #detske plenky #plinky #latkovani #svrchni kalhotky 

Naše eko-plenky můžete používat od 3-16kg. Jsou tvořené prodyšnými, voděodolnými a zároveň stylovými “kalhotkami”, které tvoří vnější vrstvu plenky. Velikost kalhotkových plenek se mění pomocí  kvalitních patentek, proto koupí těchto plenek získáte plenky velikosti S, M i L, tzn. “začátku do konce”:)  

Čím více plenek, tím jednodušší na používání. K tomu, abyste začali, budete potřebovat koupit asi 8 plenek, abyste zjistili jak to celé funguje a měli možnost si vytvořit systém. Jakmile je zkusíte  chvíli používat a vytvoříte si systém, který vám bude nejvíce vyhovovat, stanete se v používání plenek sebevědomější a nebudete se bát koupit více.

Ideální stav, takový abychom se nebáli, že nám plenky dojdou a my nebudeme mít nové- je asi 15 plenek a 30 vkládaček. Nebojte se jich koupit i více, pravdou je, čím více, tím je celé látkování jednodušší :) Pokud plenky někde nepoztrácíte, tak je budete moci opět prodat, protože opravdu i po stovkach vyprání budou vypadat krásně.

Gratulace vítězům Vánoční soutěže 2016

 

 

  Ema a Lea                     

 

 

 

 

 

 
 

Gratulace vítězům Vánoční soutěže 2015

 

Vilémek

 
 
 
 
 

 

 
 
 

 

 

 

Vítěz Vánoční soutěže 2015 vybraný porotou

                     

Tadeášek (8 měsíců)

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Velká gratulace vítězi jarní soutěže 2015

                                            

 Šárka, 2roky a 5měsíců    

                                                                

            

                                  

 
 
 

 

 

 

 

Vítěz jarní soutěže 2016 vybraný porotou

 
 
 

  Matýsek, 19dní

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Velká gratulace vítězi Vánoční soutěže 2014

                 

   Matyáš, 15měsíců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   ...a plenky už visí :)

 
Pokud se také chcete účastnit našich soutěží o krásné dárky, prosíme Přihlaste se k odběru novinek, podmínky vám budou chodit přímo na váš email. 

Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi plenkami ECObabynz a jinými plenkami, které jsou od jiného výrobce, ale mají stejný potisk?

Motiv, který máte na textilu vytisknutý je většinou motiv, který je zadarmo volně stažitelný z internetu ve formátu obrázku. Proto má hodně pleneček a jiné textilní výrobky stejný potisk jako naše plenky. 

!!! Důležitým faktorem je především to, jaké barvy jsou na textil tisknuty, přestože všechny produkty vypadají identicky, stálobarevnost, přítomnost nebezpečných prvků atd. záleží na kvalitě barev a zpracování. Proto je dobré dětem, alespoň do 3 let  (podle vyhlášky 84/2001 Sb. do velikosti 110)  kupovat produkty, které jsou laboratorně prověřeny a splňují parametry podle zmíňěné vyhlášky 84/2001 Sb. Naše plenky získaly atest (č. B 17280/2014)

* Co znamená PUL ? MINKY ?

Kalhotky, tašky i přebalovací deky jsou dostupné v HLADKÉ  a  MINKY ("chlupaté", plyšové ) variantě. Všechny produkty jsou se 100% PUL zátěrem ( polaminovaný polyester - vodotěsný, nicméně prodyšný, vydrží i poměrně nešetrné zacházení). 

 

* Co jsou separační pleny?

Separační pleny se umisťují do látkových plenek mezi plenku a zadeček miminka. Na pohled připomínají spíše hedvábné kapesníčky a slouží k zachycení stolice miminka – tekuté proteče, pevné zůstane na separačce. Vyhazuje se pouze po znečištění stolicí, při pročůrání ji můžete opakovaně prát než se rozpadne. 

Separační pleny mají další nespornou výhodu, a to pocit měkkosti a sucha na pokožce dítěte. I když budete mít hrubější látkovou plenu, stačí na ní položit separační plenu a nemusíte se bát, že by hrubá plena mohla být miminku nepříjemná.

separacni-pleny.jpg

Výhody separačních plen 

  • i jednorázové se při pomočení dají použít vícekrát, při znečištění stolicí je prostě vyhodíte
  • velmi příjemné na dotyk
  • díky nim nemusíte pleny předepírat
  • izoluje vlhkost, pocit sucha i u promočené pleny

Jedna role obsahuje 100ks separačních plen. 

 

* V čem se jednotlivé plenky liší ?

I u látkových plen je na trhu velké množství výrobků v různých cenových relacích a kvalitě. Většinou se plenky liší v  tvaru plenky a způsobu vkládání vnitřních vložek, použitém materiálu a systému zapínání - suchý zip x patentky (např.ECObabynz)

Některé firmy mají kalhotky vyrobené z  PVC ( nejstarší a nejméně funkční typ, ale kvůli neprodyšnosti hrozí opruzeniny) 

ECObabynz kalhotky, tašky i přebalovací deky jsou již s PUL zátěrem -  což je polaminovaný polyuretan.  PUL je vodotěsný, nicméně prodyšný, vydrží i poměrně nešetrné zacházení.

Polyuretan je využíván výrobci sportovního oblečení, protože je prodyšný a nepropouští vhlkost a pachy.

* Jak často musím látkové plenky měnit ?

 Obecně by se interval, za jak dlouho přebalím neměl lišit u žádného typu plen, tedy ani u jednorázových. Zpočátku přebalujeme po každém kojení, později ideálně jednou za 3 hodiny.  Pokud potřebujeme savost plenky výrazně zvýšit, lze přidat některou z VKLÁDACÍCH PLEN případně do plínky složit další čtvercovou plenku. Výjímečně tak můžeme přebalit i po více hodinách. Výjimku tvoří přebalování v noci. Miminka totiž čůrají jen když jsou vzhůru. Pokud nám tedy miminko spí většinu noci, je v suchu a počůrá se až po probuzení a kojení. Pak to ale stojí za to:)

* Kolik plenek a co vše budu celkem potřebovat?

Čím více plenek, tím jednodušší na používání.  K tomu, abyste začali, budete potřebovat koupit asi 8 plenek, abyste zjistili jak to celé funguje a měli možnost si vytvořit systém. Jakmile je zkusíte  chvíli používat a vytvoříte si systém, který vám bude nejvíce vyhovovat, stanete se v používání plenek sebevědomější a nebudete se bát koupit více.

Ideální stav ( takový abychom se nebáli, že nám plenky dojdou a my nebudeme mít čisté a suché )  je asi 15-18 plenek a 30-36 vkládaček. Nebojte se jich koupit i více, pravdou je, čím více, tím je celé látkování jednodušší :) Pokud plenky někde nepoztrácíte, tak je budete moci opět prodat, protože opravdu i po stovkach vyprání budou vypadat krásně.

Dále doporučujeme koupit:

* Několik rolí separačních plen. Separační plenky  částečně ochrání plenku před stolicí (a usnadní praní) a odvádí vlhkost od zadečku.

  • Do roka má miminko většinou hodně tekutou stolici a "separačky", které se dávají na povrch vnitřní vložky slouží k zachycení "toho nejhoršího:)" doporučujeme koupit separačky splachovací, abyste je  po použití mohli rovnou spláchnout.  Separačky budou v prvních měsících jistě velkým pomocníkem. Neuškodí koupit najednou i  10rolí splachovacích separaček - určite je využijete a nebudete muset každou chvilku schánět další role.

* Voděodolné tašky vám poslouží jako výborný nosič na plenky při procházkách venku, výletech nebo doma jako pytel špinavé pleny. Až děti odrostou můžou posloužit jako pytel na přezůvky do školky, pytel na věci na plavání atd:)

* Mohu koupit samotné barevné kalhotky a vkládat do nich čtvercové plenky, které mám již doma?

Ano, pokud byste neměli zájem o nákup vložek, můžete zakoupit samotné voděodolné kalhotky a vkládat do nich vlastní čtvercové plenky. Bavlněné čtvercové plenky jsou z přírodního materiálu, který dobře absorbuje tekutinu.  Jeho nevýhodou však bývá, že po častém praní zhrubne, déle schne, při sušení zabere více místa a je s nimi více práce se skládáním.

Pro koupi samotných svrchních voděodolných kalhotek nás prosím kontaktujte přímo na email ecobabynz@gmail.com 

* Jaký je rozdíl mezi jednořadými a dvouřadými plenkami?

Hlavním rozdílem mezi jedno a dvou - řadými plenkami je  počet patentů v oblasti kolem pasu. Na počtu patentek závisí rychlost zapínání/rozepínání plenky (rozdíl v rozmezí několika sekund) a také míra fixace miminka v plence. Plenky se v použití a funkci nijak extrémě neliší. 

Porod bez obav
Majitel a provozovatel ECObabynz Marcela Živčáková Trávní 38 Dobrá Voda u Českých Budějovic, 373 16 IČ: 74965468