Zdravější + Příjemnější + Ekologičtější + Ekonomičtější

Barevná část vložky je tvořena voděodolnou a zároveň prodyšnou látkou s PUL / polyuretanovou vrstvou / vnitřní část je z uhlíkového bambusu.

  • Bambusové látky se vyznačují leskem, lehkostí, splývavostí a asi čtyřnásobnou savostí oproti bavlně. Výrazně pohlcují pachy a dobře odolávají bakteriím.
  • Denní / intimní vložky - ke konci cyklu nebo jako „pojistka“ při používání menstruačního kalíšku. 
  • Noční vložky - na noc nebo při silnějším krvácení na začátku menstruace. 

Dámské hygienické vložky

Otázky a odpovědi

Jak se vložky používají ?

  • Vložky používejte jako klasické denní vložky - pravidelně ji vyměnujte , stejně jako jste zvyklí u běžných hygienických potřeb. 
  • Před vypráním použitou vložku nejprve namočte do studené vody
  • Můžete přikápnout i pár kapek antibakteriálního oleje  (např. tea tree oil, levandule )
  • Vložky lze prát v ruce i v pračce na 60stupňů
  • Nebělte ani chemicky nečistěte, na odolnější skvrny používejte žlučové mýdlo  ( např. DM drogerie ) 

Praní a údržba vložek

Po použití je můžeme skladovat několik hodin (případně dní) v prodyšných taštičkách, případně pytlících na pleny  /viz. voděodolné tašky /  které jsou vyrobeny opět z prodyšného PUL materiálu. V koupelně je pak namočíme do studené vody a necháme odmočit. Vypereme je společně s dalším prádlem v pracím prášku (ideálně ekologickém) bez použití aviváže na šedesát stupňů.

Do praní můžete použít i žlučové mýdlo nebo sůl na skvrny. Vložky s potisky nepouští barvy, takže je můžete prát s jakýmkoliv dalším prádlem. Po vyprání je pověsíte na sušák, kde schnou cca 12–24 hodin a znovu použijete nebo schováte na další cyklus.

Pro praní lze používat i síťky na prádlo, které se využívají na látkové pleny nebo na praní jemného prádla. V síťce, kterou máme připravenou v nádobě (v kyblíku) skladujeme vložky a pak je společně i se síťkou vložíme do pračky. Výhodou je, že nemusíte na vložky přímo sahat.

Používají se jen na doma nebo po celou menstruaci?

Některé ženy kombinují používání látkových vložek s menstruačním kalíškem nebo naopak s používáním konvenční dámské hygieny. Můžete tedy nosit látkové vložky jen na doma a mít tak zajištěný komfort a velké pohodlí v čase stráveném doma.

Je však možné zažívat tento komfort i během celého dne, ať jste kdekoliv. Stačí mít s sebou praktický pytlík nebo taštičku na vložky (z prodyšného PUL materiálu), kde máte připravené čisté vložky a kde máte i oddělenou část na použité vložky.

Kolik potřebuji kusů?

Pro vyzkoušení můžete mít klidně jeden kus, ideálně jeden kus od každého typu (denní, noční). Pro používání během celé menstruace však doporučujeme mít minimálně 25 kusů. Čím víc jich máte, tím méně často je musíte prát.

Vložky vydrží stovky a stovky praní, takže výbavička vydrží minimálně pět let až maximálně na deset let. Pokud se zachází špatně s PUL materiálem (moc se natahuje, dává se do sušičky, suší se na topení), snižuje se tím jejich životnost.